Kiedy sprawdzi się automatyczny ekspres do kawy? Sprawdź, czy warto go mieć

Ekspres automatyczny to idealne rozwiązanie dla kawoszy, którzy uwielbiają kawę, ale cenią sobie też czas i wygodę. Maszyny te mają tak wielu zwolenników, gdyż posiadają wiele dodatkowych funkcji. Jakie konkretnie zalety i wady mają ekspresy automatyczne?

Ciśnieniowy ekspres automatyczny umożliwia szybkie parzenie wielu rodzajów kaw, które można przygotować za pomocą kilku przycisków. Chociaż wszystko wykonuje maszyna, to czarny napój zachwyca smakiem i aromatem, dlatego sprawdzi się także u wymagających kawoszy. Tym samym, jeśli ma się ochotę na kawę niczym z kawiarni, to z pewnością idealnym rozwiązaniem będzie automatyczny ekspres do kawy. Dowiedz się, dlaczego konkretnie właśnie te maszyny są obecnie tak popularne.

Jak działa ciśnieniowy ekspres automatyczny?

Ekspres automatyczny to maszyna prosta w działaniu, gdyż cały proces wykonuje praktycznie samodzielnie. Dlaczego kawa z niego jest tak pyszna? Przed przygotowaniem każdej kawy maszyna mieli ziarna we wbudowanym młynku, dzięki czemu korzystnie wpływa to na smak i aromat. Następnie wystarczy wśród wielu opcji wybrać interesujące nas parametry i tym sposobem przygotować kawę. Większość z tych maszyn ma możliwość przygotowania wielu rodzajów kaw – od czarnych, przez mleczne, po smakowe. Dodatkowo po przygotowaniu napoju, wiele ekspresów automatycznych posiada system czyszczący, dlatego też wystarczy wyjąć filiżankę i delektować się smakiem – reszta zrobi się sama.

Jakie zalety ma ciśnieniowy ekspres automatyczny?

Największą zaletą ciśnieniowego ekspresu automatycznego jest to, że wszystko wykonuje samodzielnie i to za sprawą kilku kliknięć, co sprawia, że korzystanie z niego jest bardzo wygodne. Świetnie sprawdzi się zatem u osób, które uwielbiają kawę, ale nie lubią długotrwałego procesu parzenia. To także idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią pić kilka rodzajów kaw na zmianę, a także dla osób, które często przygotowują więcej niż jedną filiżankę napoju. Niewątpliwą zaletą automatycznych ekspresów do kawy jest to, że posiadają wbudowany młynek, co sprawia, że kawa jest zawsze świeża i aromatyczna, a także to, że można w nich stosować zarówno kawę mieloną, jak i ziarnistą. Ponadto dzięki temu, że posiadają pojemnik na mleko, a nie tylko spieniacz, nie trzeba się martwić o jego każdorazowe uzupełnianie. Dużą zaletą jest także zaawansowana technologia w maszynach, która umożliwia regulację temperatury, autoczyszczenie i łatwą konserwację.

Przeczytaj także:   Pumpkin spice latte (dyniowa latte) i inne kawy na jesień/zimę

Jakie wady ma ciśnieniowy ekspres automatyczny?

Największą wadą ciśnieniowych ekspresów automatycznych jest ich cena. Zwykle za tego typu maszynę należy zapłacić minimum 1000 złotych. Dodatkowo ekspres nierzadko zajmuje dużo miejsca, dlatego nie sprawdzi się w niewielkich kuchniach. Warto także zauważyć, że nie będzie to dobry ekspres dla osób, które uwielbiają proces parzenia kawy i traktują go jak codzienny rytuał – tutaj wszystko dzieje się automatycznie i dosłownie w kilka sekund.

A jeśli zastanawiasz się, jaki ekspres do kawy wybrać, koniecznie sprawdź nasz ranking! Porównaliśmy w nim 4 różne maszyny oraz opisaliśmy ich wady i zalety. Przeczytaj artykuł i wybierz ekspres, dzięki któremu przygotujesz pyszną kawę – sprawdź!

Jakie ekspresy automatczne są dostępne na rynku?

Obecnie na rynku istnieje wielu producentów automatycznych ekspresów do kawy. Wśród nich znajdują się tańsze maszyny i są to m.in.: Saeco (700 zł), De’Longhi (900 zł). Zwykle jednak są to droższe ekspresy, kosztujące powyżej 1000 zł, w tym np. Philips (1200), Krups (1400 zł) lub Siemens (1700 zł).