Prezentownik dla kawosza, czyli co najlepiej sprawdzi się na prezent dla wielbiciela kawy

Każdy fan kawy z pewnością ucieszy się z prezentów świątecznych, które będą pozwalały zaparzyć mu ten wyjątkowy napój oraz sprawią, że kawowy rytuał będzie jeszcze bardziej wyrafinowany. Co warto kupić w prezencie świątecznym kawoszowi?

Jeśli masz obok siebie osobę, która wypija codziennie duże ilości kawy bądź pije tylko jedną filiżankę, ale parzenie jest dla niej prawdziwym rytuałem, to z pewnością warto zdecydować się na prezent, który będzie związany z czarnym napojem. Oto prezentownik, który spodoba się kawoszom – koniecznie poznaj poniższe produkty!

Kawa – idealny prezent dla kawosza?

Kawa w paczce
Kawa w paczce.

Nawet jeśli nie znasz gustu kawosza, to z pewnością dobrej jakości kawa będzie dla niego idealnym prezentem. Decydując się na jej konkretny rodzaj, warto zwrócić uwagę na datę palenia – jeśli na opakowaniu widnieje data sprzed 3-4 miesięcy, lepiej jej nie kupować. Świetnym wyborem będzie zakup jednej z najdroższych kaw świata, czyli np. Kopi luwak, Black Ivory Coffee lub Blue Mountain.  

Dobrym prezentem są także zaparzacze do kawy

Nieocenionym prezentem będą zaparzacze do kawy, które umożliwią jej przygotowanie w kilka do kilkunastu minut. Można zdecydować się np. na tygielek do kawy (np. firmy Hurrem, Sapir lub Maestro), french press (np. firmy Bialetti, Bodum lub Melitta), Chemex (np. Chemex Coffee Maker), drip (np. firmy Kalitta, Hario lub Gafo), aeropress (np. firmy Aerobie) lub kawiarkę ciśnieniową (np. firmy Cilio Modena, Stelton, Bialetti). 

A może lepiej zdecydować się na akcesoria do parzenia kawy?

Sklep z kawą i akcesoriami
Sklep z kawą i akcesoriami

Każdy kawosz ucieszy się także z dodatkowego sprzętu, który pomoże mu przygotować ulubiony, czarny napój. Jednym z nich będzie np. młynek do kawy. Wśród tych dostępnych na rynku są np. ręczne młynki do kawy lub młynki elektryczne. Każdy z nich może być wykonany z innego materiału, w tym m.in. szkła, plastiku, stali, ceramiki itp. Szukając dobrych producentów młynków ręcznych, warto zwrócić uwagę na firmy takie jak Porlex Mini, Tiamo Mini, Hario Slim, a spośród młynków elektrycznych – Hario, Bodum, Solis i Sage. Sprawdzą się także inne akcesoria, w tym np. spieniacz do mleka, pojemniki do dekoracji, dzbanki do mleka, tampery oraz wiele innych. 

Przeczytaj także:   Ładna i pyszna kawa. 7 kwestii, o których trzeba pamiętać

Czy dobrym prezentem będą dodatki do kawy?
Chociaż wielu kawoszy uwielbia czarną kawę, to znajdą się pewnie i tacy, którzy lubią wzbogacać napój dowolnymi dodatkami. Dużą popularnością cieszą się syropy smakowe do kawy (np. firmy Sweetbird) lub przyprawy, które nadają jej wyjątkowych właściwości (np. przyprawa waniliowa albo czekoladowa). 

Sprawdzą się też książki o kawie i wiele innych produktów
Świetnym prezentem będzie także dobra lektura, która pozwoli zagłębić się jeszcze bardziej w temat czarnego napoju. Sprawdzą się książki takie jak: „Tajemnice kawy” (S. Woźny) lub „Kawa: Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie” (I. Graboń). Niewątpliwie dobrym pomysłem będzie także kubek termiczny, który pozwoli zabrać kawę w podróż. Sprawdzi się także naturalna podstawka pod kubek lub skarpetki Many Mornings.